Warsztaty Rozwoju Kariery

Poruszając się po rynku pracy, często nie zdajemy sobie sprawy z własnych atutów, nie znamy także wszystkich słabych punktów. Identyfikując swoje umiejętności i mocne strony oraz akceptując słabsze, nabieramy większego zaufania do swoich możliwości. Należy pamiętać, że znajomość poziomu własnych kwalifikacji zawodowych, posiadanych umiejętności, preferencji dotyczących wykonywania określonej pracy oraz cechy charakteru mogą nam pomóc w dokonaniu właściwego wyboru przyszłej pracy. Bilans wyżej wymienionych cech może przyczynić się do sprecyzowania własnej ścieżki kariery zawodowej.
Celem zajęć będzie zapoznanie studentów z podstawowymi terminami związanymi z planowaniem ścieżki kariery zawodowej i przygotowaniem do wejścia na rynek pracy. Ponadto problematyka zajęć będzie służyła wyjaśnianiu podstawowych procesów zachodzących na globalnym rynku pracy, jak również wyposaży studenta w niezbędne umiejętności psychospołeczne, które mają olbrzymie znaczenie w rozwoju osobistym i zawodowym.

Warsztaty trwają 60 godzin i kończą się zaliczeniem, a student otrzymuje 3 punkty ECTS.

________________________________________________________________________

OPINIE UCZESTNIKÓW

Bardzo ciekawe zajęcia, które pomagają poznać samego siebie. Ogromna wiedza i doświadczenie prowadzącego powodują, że zajęcia są ciekawe, treściwe i prowadzone w sposób, że zawsze wychodzi się z nich z uśmiechem na twarzy. Ponadto są one okazją do spotkania super ludzi o odmiennych poglądach i doświadczeniu. Jeśli będzie taka możliwość z chęcią wezmę udział w kolejnych tego typu zajęciach.

Mateusz, WRK 2010/2011

Uważam, że każdy powinien wziąć udział w takich warsztatach. Bardzo poszerzają wiedzę na temat dokumentów aplikacyjnych, czy rozmowy kwalifikacyjnej a przede wszystkim pozwalają na gruntowne samopoznanie się.

Natalia WRK, 2010/2011

Zajęcia super pozytywne, można się na nich dowiedzieć dużo o sobie, co łączy się z precyzowaniem swoich zapatrywań na przyszłą pracę. Zajęcia motywują do działania.

Michał, WRK 2010/2011

Warsztaty są bardzo praktyczne i pomagają w świadomym wyborze ścieżki zawodowej oraz określenia indywidualnych predyspozycji zawodowych.

Ewelina, WRK 2010/2011

Moja wiedza i pewność siebie, jeśli chodzi o start w rywalizacji na rynku pracy w przyszłości, wzrosła. Jestem bardzo zadowolona z zajęć. Świetna atmosfera, przydatne materiały, grupa i prowadzący pobudzili we mnie ciekawość świata jeszcze większą niż do tej pory.

Kornelia, WRK 2010/2011

Prowadzący zajęcia jest zorientowany na studenta, proaktywny, ma indywidualne podejście do każdego uczestnika zajęć, stwarza sprzyjającą pracy atmosferę. Otrzymana wiedza może być praktycznie wykorzystana, gdyż odpowiada wymaganiom rynku pracy w rzeczywistości.

Kinga, WRK 2010/2011

Uważam, że były to moje najciekawsze zajęcia o tej tematyce i najbardziej wartościowe. Jedna z lepszych inicjatyw Uniwersytetu.

Joanna, WRK  2010/2011

Bardzo dobra symulacja rozmowy kwalifikacyjnej, mogliśmy zobaczyć różne „modele” pracodawców, dowiedzieliśmy się, na co zwracać uwagę pisząc CV i przygotowując się do rozmowy rekrutacyjnej.

Uczestniczka WRK  2010/2011