Uczestniczki "Galerii przedsiębiorczych kobiet 2016"

ALICJA ROJEWSKA - absolwentka komunikacji medialno-kulturowej z duszą artystyczną :) Rękodziełem zajmowaŁA się od wielu lat, próbowała swoich sił na wielu płaszczyznach... Dzięki temu powstało Alou - miejsce z unikatowymi, w całości ręcznie wykonywanymi bransoletkami z wysokiej jakości masy termoutwardzalnej. Wielość kolorów i szeroki wybór dodatków gwarantuje znalezienie bransoletki idealnej, dla siebie bądź kogoś bliskiego. Wiecej informacji na : facebook.com/diyAlou

 

 

 

BEATA CHOROSZEWSKA - absolwentka psychologii i nauk o rodzinie. Pasjonatka baletu Borisa Ejfmana. Decoupage  na szkle odkryła niedawno, bo rok temu. Potem sięgnęła po mozaikę i florystykę. Okazało się, że to jest to! Niektóre techniki wykorzystuje w terapii dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju. W codziennej pracy towarzyszą jej słowa A.Liege: "Ludzie są jak kwiaty, stworzeni do tego, aby się rozwijać."

 

 

 

 

 

IWONA OLSZEWSKA-KRÓL - absolwentka Wydziału Teologii specj. misjologia na UKSW (r. 2001). Wspiera misje poprzez twórczość. "Warsztat misyjny" zaistniał kilka lat temu na łamach dwumiesięcznika Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci "Świat Misyjny", gdzie jako autorka podsuwła katechetom i animatorom pomysły jak zrobić misyjne stroje, zabawy, gry... Wiele osób pytało ją, skąd wziąć koraliki, sznurek, krzyżyk, czy wstążki? Postanowiła wyjść na przeciw tym oczekiwaniom i stworzyła sklep internetowy, aby katechetom i animatorom dostarczyć materiały potrzebne do realizacji pomysłów. W sklepie można znaleźć to,co potrzebne, aby przygotować się na kiermasz, festyn misyjny lub zrobić misyjną dekorację. Można zakupić w nim również rękodzieło oraz przedmioty wykonane przez twórców w krajach misyjnych. Więcej na: www.warsztatmisyjny.pl oraz www.misyjnekolory.pl

 

KINGA WOJNO - studentka historii sztuki. Tworzy na zamówienie głównie bransoletki, najczęściej z kamieni naturalnych,które mają niesamowicie bogatą kolorystykę niczym kolory w dziełach wybitnych mistrzów malarstwa.

 

 

 

 

ANNA RESZKE - studentka bezpieczeństwa wewnętrznego i politologii, prezes KNB Justycjariusze. Wspólnie z mamą zajmuje się wyrobami wełnianymi, głównie breloczkami do kluczy/torebek/plecaków. Różnokolorowe pompony, czy bałwanki komponują się idealnie w klimat nadchodzących Świąt. Dodatkowo na tę okazję można zakupić samodzielnie robione karty świąteczne. Studentka tworzy również biżuterię - bransoletki oraz kolczyki.

 

 

 

PAULINA NAJMOŁA-BIEŃKOWSKA - absolwentka specjalności nauczycielsko-katechetycznej Wydziału Teologicznego. Szczególnym zamiłowaniem darzy haft krzyżykowy, który towarzyszy jej od wielu lat. Pasję do rękodzieła zaszczepiła w niej Mama, z którą wspólnie, już od dzieciństwa, tworzyły przeróżne ozdoby świąteczne. Ich prace świetnie odnajdują się jako dekoracja własnego domu oraz upominki dla najbliższych. Tego roku w świątecznych przygotowaniach znalazły się ozdoby z wikliny papierowej oraz kartki wykonane metodą quillingu.

 

 

 

 

 

 

DOROTA ZABŁOCKA - absolwentka studiów licencjackich na kierunku nauki o rodzinie. Obecnie studiuje na tym samym kierunku na studiach magisterskich. Swoje zamiłowanie do sztuki czuła już w dzieciństwie, malować zaczęła w trakcie studiów. Obecnie zamierza rozwijać marzenie o tworzeniu ogrodów i dekoracji z nimi związanych. W czasie kiermaszu odwiedzajacy będą mieli możliwość poznania jej twórczości i zakupu obrazów.

 

 

MONIKA GÓRECKA - studentka Ochrony Dóbr Kultury i Środowiska, która już  od dawna interesuje się sztuką. W Galerii Przedsiębiorczych Kobiet zaprezentuje kilka swoich grafik i ręcznie napisanych sentencji oraz ręcznie robioną biżuterię w postaci chookerów i bransoletek w pastelowych kolorach.

 

 

 

ALEKSANDRA ŚLIWOSKA - absolwentka prawa, która z tęsknoty za UKSW rozpoczęła w październiku studia doktoranckie. ​Jest miłośniczką sztuki, szczególnie secesyjnej, dlatego bardzo ceni sobie piękno przedmiotów codziennego użytku. W wolnej chwili, by oderwać się od rzeczywistości i pobujać w obłokach, lepi anioły i inne figurki z masy solnej. Czasem, pod surowym okiem swojej mamy-mentorki namaluje anioła na desce. W okresie świątecznym dodatkowo wykonuje ozdoby, wianki, świeczniki itp. artefakty. Więcej na: https://www.facebook.com/Malowany-Anio%C5%82-660023670832907/

 

 

KLAUDIA WALEWSKA -  studentka drugiego roku dziennikarstwa ogólnego. Od zawsze przejawiała zainteresowanie twórczością artystyczną.  5 lat temu spróbowała swoich sił w tworzeniu cekinowych bombek. Mimo, iż najpierw były bardzo niedopracowane, z roku na rok stawały się coraz piękniejsze  i stanowiły wyjątkowy dodatek do  świątecznych prezentów dla najbliższych osób. Kiedy Klaudia była w pierwszej  klasie liceum, mama pokazała jej haft matematyczny. Początkowo uważała, że jest to żmudna i drażniąca czynność. Z biegiem czasu przekonała się, że podobnie jak bombki, haft jest dla niej świetnym sposobem na odstresowanie. Tak zaczęły powstawać pierwsze karty. Być może, zarówno bombki, jak i haftowane kartki, zdają się jawić jako "takie małe nic", ale, jak zapewnia autorka prac, wykonanie ich potrafi zająć ponad 10 godzin.

 

ANNA KORSZLA  – absolwentka UKSW, wydział teologiczny. Przez wiele lat zajmowała się odzieżą artystyczną – ręcznie malowała sukienki i spódnice. Obecnie sprzedaje swoje obrazy na Allegro, nick murzyn51.

 

 

 

 

KAROLINA KAROLAK - studentka historii sztuki drugiego stopnia, od zawsze zainteresowana szeroko pojętym rękodziełem, pisze wiersze i rysuje. Na kiermaszu oferuje między innymi samodzielnie zszywane zeszyty i szkicowniki aby nikomu nie zabrakło przestrzeni do własnej twórczości.

 

 

 

KAROLINA ŁYKO - od zawsze interesowała mnie praca twórcza, maluję, rysuję i projektuję. Fascynują mnie również tkaniny, ich faktury, wzory i kolory, dlatego pod marką myMESS szyję ozdobne poduszki i dzielę się nimi ze światem.

 

 

 

JOLANTA FABISIAK - absolwentka Socjologii na WNHIS UKSW. Od kilku lat z zapałem zajmuje  się fotografią, jest członkiem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej z  z tytułem AFRP (artysta fotografik RP). Od niedawna  amatorsko i hobbistyczne zajmuje się również rękodziełem. Wykonuje głównie bransoletki, przede wszystkim z kamieni naturalnych, ale także wykorzystuje szkło, akryl i ceramikę. Sprawia jej to wielką radość i daje chwile oderwania się od rzeczywistości.  Więcej tu i tu.

 

 

EWELINA PISKORSKA - absolwentka Wydziału Teologicznego. Przede wszystkim zajmuje się szyciem na maszynie wszelkiego rodzaju okładek - na kalendarze, pamiętniki, notatniki, zeszyty na przepisy oraz księgi gości weselnych. Prace wykonane są przy pomocy płótna oraz materiałów do scrapbookingu - najwyższej jakości papierów, wstążek, tasiemek i ozdobnych ćwieków. Wykonuje także okładki za zamówienie. Więcej informacji na: www.facebook.com/PapierkoweSprawy.

 

 

BEATA JAKUBOWSKA - absolwentka Filozofii bytu, Boga i religii na UKSW. Prowadzi Kobiecą szkołę nauki jazdy off-road - OFF-FEAR. Zaprezentuje filmy i zdjęcia z kobiecych szkoleń. Opowie też: czy kobiety są naprawdę gorszymi kierowcami niż mężczyźni, o co zadbać aby być bardziej bezpiecznym na drodze, jak posiąść tajemną sztukę parkowania, co zrobić w poślizgu. W ramach kiermaszu będzie można kupić vouechry prezentowe na szkolenia z jazdy w trudnych warunkach lub przejażdżki samochodem terenowym poza asfaltem. Tego dnia i w tym miejscu atrakcyjne rabaty. Vouchery są ważne przez cały rok od daty ich zakupu. http://www.off-fear.pl/oferta.html

 

JOANNA MACIĄG - z wykształcenia jest chemikiem. Jej hobby to wytwarzanie rękodzieła artystycznego i użytkowego. Od zawsze interesowało ją odnawianie starych przedmiotów oraz nadawanie im nowych, nietypowych funkcji. Uwielbia tworzyć, szyć, wyszywać, lepić, przerabiać, malować, wyklejać, gotować i uszczęśliwiać innych swoimi pracami. We wszystkie swoje prace wkłada dużo serca i wysiłku.
Pięć lat temu spróbowała wykorzystać swoje zainteresowania do stworzenia czegoś bardzo praktycznego. Z potrzeby posiadania torby znoszącej ciężar niemały, bo uczelniany (laptop, książki), narodził się pomysł na uszycie pierwszej, bardzo dużej torebki z "odzysku". Z materiału mocniejszego niż skóra, bo pasy mają przecież wytrzymywać ogromne siły naprężeń.  Studentka Tworzy również biżuterię z modeliny, stanowiącą niecodzienny dodatek do każdej modnej stylizacji. Inspiracje czerpie z pięknie wyglądającego jedzenia słodkich babeczek, muffinek, ciastek oraz gofrów ozdobionych owocami i bitą śmietaną. Więcej na: facebook.com/Kurpianova

Copyright © 2018 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach meds us